Jak si najít a vybrat newborn fotografa - fotografku?

20.04.2024

Chtěla bych fotky našeho miminka, ale mám trochu obavy –

Nevím, podle čeho vybrat fotografa, fotografku?

Kdy se mám na focení objednat?

A kdy se miminko "musí" vyfotit?

Jak focení probíhá?

Jak dlouho focení trvá?

Co na focení potřebuji?

Bude mi fotograf něco nutit? Co když nechci vyfotit zabalené miminko, nahaté miminko atp.?

Jste těhotná, chtěla byste památku na to, jak bude miminko vypadat, památku na vaše první společné dny, ale máte spoustu podobných otázek? Pokusím se postupně na většinu z nich odpovědět – všechno budou samozřejmě mé odpovědi = jak to dělám já. Jestli Vás napadá ještě jakákoliv další otázka – můžete se mi (samozřejmě nezávazně) ozvat mailem, telefonicky a já moc ráda na vše odpovím……..

Podle čeho si vybrat fotografa/fotografku na newborn focení?

Asi nejlepší způsob je, pokud máte ve svém okolí nějakou maminku, která má fotky miminka od fotografa. Pokud se Vám fotky líbí, určitě se jí zeptejte, u koho na focení byla a jak byla spokojená. Určitě Vám řekne, jak focení probíhalo a jestli bylo vše v pořádku. Pak koukněte na web tohoto fotografa/fotografky, kde určitě najdete i další (nebo aktuálnější) informace. A pokud nenarazíte na něco, co se Vám nelíbí, tak už jste možná našli……. Samozřejmě, že každému vyhovuje něco jiného a ani toto není záruka Vaší spokojenosti.

Pokud neznáte žádnou takovou maminku, tak určitě najdete několik fotografů na internetu. Určitě je důležité si prohlédnout fotky. Obecně by si člověk měl fotografa vybrat podle jeho práce. Stejně jako nekupujete housky, které Vám nechutnají, tak není dobré si vybrat fotografa, jehož fotky se Vám nelíbí. Líbí se Vám fotky (na webu, na sociálních sítích)? Super, co dál? Cena? Samozřejmě – cena je důležitá, ale není to určitě jediné kritérium. Já bych určitě chtěla znát cenu před tím, než na focení půjdu. A dál? Pravděpodobně má většina fotografů, alespoň základní informace o tom, jak focení probíhá, jak dlouho trvá atp. Pokud ne, určitě je fajn se s fotografem spojit a informace si zjistit. I tenhle první kontakt Vám může pomoci se rozhodnout, jestli Vám komunikace vyhovuje, dostali jste všechny informace, jak rychle fotograf odpověděl, jestli je Vám "sympatický"…….. A jak daleko s miminkem pojedu? I to může hrát roli. Spousta fotografů nabízí focení i u Vás doma (tzv. lifestyle) nebo fotí ve vlastním ateliéru atp.

Všechny další informace už jsou ode mne – tedy jak to probíhá u mne.