Informace o newborn focení

Jak dlouho focení trvá?

Focení trvá 2 i více hodin, vše se přizpůsobuje režimu miminka. Pokud je potřeba, miminko během focení samozřejmě nakrmíte, přebalíte, možná i několikrát. Při žádném focení, a zejména při focení miminek, na Vás nebudu spěchat, na focení mám vždy dostatek času.

Kdy se miminka fotí?

Pokud chcete opravdu newborn fotky, pak je ideální miminko fotit v prvních 14 dnech od narození. V tomto období miminka (obvykle) nejvíc spinkají a je možné je různě polohovat atp. Ale pokud se v tomto období na focení z jakéhokoliv důvodu necítíte, může samozřejmě focení proběhnout i později.

Kde focení probíhá?

Fotím buď u sebe doma (rodinný domek v Minkovicích u Liberce), kde mám potřebné vybavení a dostatečně velký prostor. Jediné na co potřebuji před focením upozornit je, že s námi bydlí jedna zdravá kočka, během focení bude určitě venku.

Další možností je focení u Vás doma. Mohu k Vám dojet s potřebným vybavením včetně rekvizit a doplňků na focení. Samozřejmě nejsem schopna přivézt vše, co mám k focení doma, ale i tak můžeme udělat pěkné fotky.

Můžu si říci, co se mi líbí, co bych chtěla?

Samozřejmě! Budu moc ráda, pokud se dopředu domluvíme třeba na tom, jaké barvy máte rádi - podle toho můžeme fotky miminka vyladit. Pokud jste viděli nějakou mou práci, asi víte, že fotím zejména jednoduché něžné fotky. Ale nebráním se žádným nápadům. Fotky fotím pro Vás a miminko je Váš poklad, takže rozhodně bude na Vás, co použijeme jako doplňky, dekorace. Pokud máte s partnerem třeba nějaký společný koníček a chtěli byste ho nějak do fotek zapojit, můžeme se na všem domluvit. A s tím souvisí otázka:

Co si mám vzít na focení s sebou?

Na každé focení mám připravené různé košíky, látky, pletené hračky, wrapy, oblečky - takže pokud nemáte konkrétní speciální přání, přímo na focení nic nepotřebujete. Pokud ale máte nějaké oblečení, ve kterém chcete miminko vyfotit, určitě ho vezměte s sebou. Stane se i to, že miminku se nelíbí, když je nahaté, pak je moc fajn, pokud budete mít třeba bílé body nebo jiné oblečení a miminko vyfotíme oblečené. Pochopitelně mám ventilátor s teplým vzduchem, aby miminku nebyla při focení zima, mám reproduktor s bílým šumem a dalšími zvuky, které mohou miminko pomoci uklidnit.

Pokud máte staršího sourozence, který bude na focení také, tak mu prosím vezměte nějakou malou svačinu. Focení může trvat déle a já nevím, co má Vaše dítko rádo. Samozřejmě u mě dostanete vodu, čaj nebo kávu.

A jaké oblečení je na focení vhodné?

Téměř vždy fotíme s miminkem i rodiče a případně sourozence. V takovém případě je dobré, pokud máte oblečení v rámci možností sladěné. Nejjednodušší variantou bývají bílá nebo tmavá trička a džíny (nebo jednoduché šaty), ale samozřejmě takové oblečení není podmínkou. Nejdůležitější je, abyste se v oblečení cítili příjemně, pohodlně. Nicméně je dobré, aby bylo oblečení spíše jednoduché - pokud bude jeden z vás mít žluté proužky, druhý modré puntíky a třetí červené kostky, tak na fotce bude zmatek barev a tvarů, ale v podstatě tam nebudete vy. Oblečení můžete ladit do Vaší oblíbené barvy. Při výběru oblečení myslete i na to, že při focení musí být v místnosti dost teplo, aby bylo miminko v maximální pohodě, proto doporučuji oblečení spíše lehčí.

Kolik fotek z focení dostanu a jak?

Z každého focení Vám předám min 10 upravených fotografií v maximálním rozlišení. Fotky posílám nejčastěji přes Úschovnu. Fotky mohou být barevné i černobílé, podle toho, co vyfotíme a podle Vašeho přání. Doba zpracování fotografií je obvykle 1 - 2 týdny.

A chci se ještě zeptat.........???

Pokud máte jakýkoliv další dotaz, určitě se mi ozvěte 

přes messenger na stránce Jarka/Nývltová - foceno s láskou,

e-mailem na nyvltova@gmail.com

nebo SMS na číslo 602 309 616.

Můžete i zavolat, ale pokud zrovna fotím, tak mám zvonění vypnuté a telefon Vám nezvednu. Každopádně Vám zavolám zpět.

Těším se na focení a věřím, že společně strávíme pěkné chvíle.......

Jarka Nývltová - newborn a rodinná fotografka